Четвер, 09.05.2024, 04:10
Вітаю Вас Гість

АКВАРІУМ

Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Каталог статей

Головна » Статті » Риби

Розведення гуппі: статева зрілість і вигодовування мальків
Гуппі властива велика пристосовуваність. Разом з тим вони теж висувають певні вимоги до середовища, які необхідно дотримувати для їх успішного розведення. Це особливо важливо для розведення домашніх породистих гуппі.

Проте з цього не випливає, що для них необхідно створювати умови, повністю збігаються з оптимальними умовами їх життя в природі: необхідно враховувати, що гуппі вже давно стала домашнім тваринам. У результаті одомашнення в тій чи іншій мірі змінилися і її спадковість, і її зовнішній вигляд, і її вимоги до умов життя. Розводяться в наших акваріумах гуппі (точніше, породні групи) настільки відрізняються один від одного і від своїх диких предків, що на перший погляд їх можна прийняти за різні види. Найбільш привабливі ознаки забарвлення і форми плавців у різних порід груп різні, а тому різні й умови, при яких вони виглядають найбільш ефективно. Сірі (по фонової забарвленням) гуппі менш вимогливі до умов змісту, ніж світлі, а світлі менш вимогливі у порівнянні з альбіносами. Крупноплавникові вимогливіші короткоплавникових і вилкових. Вони навіть статевої зрілості досягають у різному віці. У різних акваріумістів і тим більше в різних містах і країнах гуппі адаптовані до різних умов (годування, температура, жорсткість води, рН і т.д.). Тому не можна дати рекомендації для всіх груп. Купуючи гуппі, корисно поцікавитися, в яких умовах вони жили у колишнього господаря. Гуппі, привчені до частої підміни води або до проточного акваріуму, погано приживаються в акваріумі зі "старою" водою і, навпаки.

Якщо ж ви хочете мати гарних породистих гуппі, краще утримувати їх не тільки окремо від інших риб, але навіть і різні породи гуппі, в різних акваріумах. Для утримання та навіть для одержання потомства від однієї пари гуппі достатньо мати трилітрову банку. Але для вирощування потомства, отриманого від однієї пари, необхідний акваріум ємністю від 20 літрів, завдовжки не менше 40 см.

Тривалість життя самців при помірній температурі води 2,5-3 роки, самок - 3,5-4, але розмножуватися вони перестають на рік-півтора раніше.

Статевої зрілості в залежності від умов утримання (насамперед температури води) і годування гуппі досягають у віці 3-5 місяців.

У добре вигодуваних мальків підлогу починає визначатися вже у віці двох тижнів. Риби можуть розмножуватися в тому ж акваріумі, де утримуються. Щоб молодь не була з'їдена дорослими особинами, в акваріумі необхідні укриття - грунт, місця з щільними заростями рослин і плаваючі рослини на поверхні води, особливо Річчі. Якщо мальки представляють цінність, їх вичерпують чашкою і переносять в виростной акваріум.

Самку відкидають, коли черевце у неї стане майже прямокутним, а пляма зрілості у анального отвору коричнево-чорним або чорним (у самок золотистої форми воно жовто-коричневе). Для цієї мети можна користуватися і літровими банками, залишивши їх на плаву в акваріумі, щоб не відбувалося різких коливань температури води. Але краще садити самок в 5-літрові банки. У цьому випадку самку після вимету можна відсадити, камені і велику частину рослин прибрати, а послід залишити для вирощування, поки не визначиться підлогу мальків. Склад води в отсадніке повинен бути такий же, як і в акваріумі (але без йоду); сіль можна не додавати або додати з розрахунку 0,5 чайної ложки на 10 літрів води.

Але температура води повинна бути на 3-4 ° С вище, і краще, якщо рівень води не буде перевищувати 10-12 см.

Гуппі на відміну від переважної більшості риб виметивает НЕ ікру, а цілком сформувалися мальків. Тому її називають живородні.

Однак розвиток ікринок всередині тіла матері здійснюється виключно за рахунок поживних речовин, що знаходяться всередині яйцеклітини (ікринки) - у період розвитку заплідненої ікри поживні речовини з організму матері в яйцеклітину не надходять. Тому гуппі правильніше називати не живородящий, а яйцеживородні рибою. Запліднення у гуппі внутрішнє. Сперма вводиться в статевий отвір самки за допомогою спеціального злягальні органу - згорнутих в трубочку трьох передніх променів анального плавця - гоноподій, що є видозміненим анальним плавцем. У статевонезрілих самців він має таку ж форму, як і у самок. З настанням статевої зрілості він починає нагадувати за формою спочатку трикутник, а потім трубочку. Гоноподій у гуппі рухливий і може з допомогою м'язів приймати різні положення, необхідні для здійснення запліднення. Сперматофори (пакети або "контейнери) зі спермою, потрапивши в організм самки, частково запліднюючи ікру, частково ж залишаючись про запас, зберігаються там протягом декількох місяців. У гуппі нерідкі випадки отримання від одного запліднення від 6 до>, 11 пометов. Це сильно ускладнює роботу по селекції гуппі: якщо самка гуппі була запліднена одним самцем, то при паруванні її з іншими самцями неможливо встановити, від якого самця отриманий той чи інший нащадок.

Нерест зазвичай стимулюється додаванням свежеотстоянной води і підвищенням її температури. При занадто великій добавці свіжої води він може відбутися передчасно, і самка вимечет личинок з дуже великими жовткових мішками або навіть ікринок. Таке потомство в основному гине. Частина личинок можна врятувати, якщо знизити рівень води в нерестовіке до 3-5 см, підвищити її температуру на 2-4 ° С і злегка підсолити (0,5-1 чайна ложка солі на 10 л води). Іноді трапляється, що цілком зріла самка не може "розродитися". У таких випадках до неї рекомендується підсадити на час молодого самця тієї ж лінії, а з початком нересту прибрати.

Плодючість самки залежить від її віку та розміру. При першому нересту у нормально розвинутих, але дрібних самок буває 10-20 мальків, у великих - 20-30. У зростаючих самок при другій мітці - до 40-50, при третій - до 70-100 штук. Максимальна плодючість може бути більше 180 мальків.

Проміжки між мітками залежать від умов утримання, особливо від температури води. При нормальній щільності посадки вони становлять 1-2 місяці.

Мальки незабаром після появи на світ починають харчуватися.

Найбільш відповідальний період вигодовування молоді - перші 3-5 днів після народження.

З досвіду промислового рибництва можна запозичити наступне: перші 3-5 днів життя цілодобово годувати мальків живими кормом, не вимикаючи на ніч світло. У цей період особливо важливо рясне і повноцінне харчування. Якщо молодь з перших днів виявиться "затягнутої", не можна розраховувати на вирощування крупних красивих дорослих риб навіть при оптимальних умовах їх утримання та годування. Першим кормом можуть служити "жива пил", коловертки, наупліі артемії і циклопа, а в разі їх відсутності - мікрочервя (краще вирощений на мелкотертой моркви або толокно з морквяним соком), дрібно нарізані бритвою олігохети.

З замінників живих кормів краще всього застосовувати кормові суміші промислового виробництва, наприклад, що надходять до зоомагазинів з Німеччини. Можна використовувати MicroMin - це стартовий корм для мальків перших днів життя. TetraOvin починають давати, коли молодь вже трохи підросла. Рецептура цих кормів була складена в суворій відповідності з рекомендаціями вчених і містить в собі більшість речовин, необхідних для росту і розвитку молодих риб. Так, до складу цих кормів входять вітамін А, вітамін росту Т, фосфористий кальцій, каротин та ін Процес виготовлення цих кормів включає і обов'язкову обробку ультрафіолетовими променями.

Можна використовувати при вигодовуванні мальків і замінники живого корму, такі, як кисляк, жовток курячого яйця, омлет і ін

Кисляк. Невелика кількість кисляку або слабкого молока заливають окропом, щоб молочний білок (казеїн) згорнувся. Сачком з щільного млинового газу згусток виловлюють і промивають водою. Потім сачок із згустком опускають у воду акваріума і злегка струшують, поки не з'явиться хмарина дрібних частинок корму. Кисляк не псує води, її можна зберігати в холодильнику кілька днів.

Жовток. Куряче яйце варять круто. Беруть шматочок жовтка і розтирають в ложці акваріумний води. Потім вливають в акваріум з мальками. Слід врахувати, що від жовтка швидко псується вода, тому його вживають лише в крайньому випадку, за відсутності інших кормів.

Омлет. Два сирих яйця змішують з двома чайними ложками сухої кропиви (розтертої у ступці) або геркулесу, а потім вливають в 100 мл киплячого молока і сильно збивають. Коли суміш охолоне, дають її рибам (скільки з'їдять). Зберігають омлет в холодильнику не більше тижня.

Сухе молоко. Сухе молоко є високопоживним білковим кормом для акваріумних риб. Приготувати його можна в домашніх умовах. Тарілку з молоком ставлять на каструлю з киплячою водою і випарюють його. Отриманий порошок не розчиняється у воді кілька годин і повністю поїдається рибами.

Сир. Як корм можна використовувати сир. Негострі сорти сиру натирають на дрібній тертці. Тертий плавлений сир перед згодовуванням слід злегка підсушити.

Годування риб сушеним гаммарусом, дафнії, мотилем, а також кашами, омлетами, сухарями і галетами припустиме лише в крайніх випадках і протягом нетривалого часу. Не можна вживати несвіжі корму. Вони можуть бути причиною зниження темпу зростання, а іноді навіть і захворювання та загибелі риб.

Корми бажано чергувати. Поступово починають давати дрібного циклопа, різаний, добре промитий трубочник і т.п. При годівлі навіть живими кормами необхідно додавати в раціон невелика кількість водоростей (подрібнену нітчатку) та інші компоненти рослинного походження.

Відомо, що риба росте все життя, тільки з різною швидкістю. Відповідно до цього вона і харчується. Ось зразкове щодобове споживання корму (при оптимальному режимі утримання): з моменту переходу на активне живлення до двотижневого віку - 150-170% ваги риби; з двотижневого віку до 1 місяця - 80-100%; з 1 до 2 місяців - 30%; з 2 місяців до моменту поділу за статтю - 15%; з моменту поділу за статтю до повного дозрівання - 5-10%; виробники - 3-5%.

Перший тиждень мальків бажано годувати 4-5 разів на добу, другу - 3-4 рази і не менше 3 разів до півтора-, двомісячного віку.

Початкові два тижні (особливо перша) є дуже важливим етапом в житті молоді і фактично визначають, якими стануть дорослі риби. Якщо в цей час мальків годувати недостатньо і неповноцінно (наприклад, однієї сухий мелкорастертой дафнії, що в принципі можливо), а, починаючи з третього тижня так, як це годиться, все одно у виросли риб розвал хвоста (кут між верхньою і нижньою крайками) ; вуаль, а часто і соковитість забарвлення будуть не такими, якими вони могли б стати. При нестачі і неповноцінності корму рекомендується відібрати частину кращих мальків і повноцінно їх вигодувати, а інших знищити.
МИХАЙЛОВ В.А
Все о гуппи и других живородящих
http://zoo.likar.info/
Категорія: Риби | Додав: hitrik (12.04.2011)
Переглядів: 14328 | Рейтинг: 4.4/13 |
Всього коментарів: 0
Форма входу
Друзі сайту

Moscow club
Пошук
Категорії розділу
Риби [2]
Рослини [0]
Швидка допомога [1]
Зроби сам [1]
Лабораторія [2]
Наше опитування
Оцените мой сайт
Всього відповідей: 27
Міні-чат
Статистика
Copyright MyCorp © 2024 | Сайт управляється системою uCoz