П`ятниця, 29.03.2024, 10:19
Вітаю Вас Гість

АКВАРІУМ

Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Температурний режим

Більшість видів акваріумних риб тепловодного. Оптимальна температура для їх утримання коливається від 18 до 27 °.  Не можна забувати, що риби відносяться до холоднокровним тваринам і температура їх тіла відповідає температурі зовнішнього середовища, тобто води.

У книгах по акваріумному рибництва для кожного виду риб описані мінімальні та максимальні межі температурного режиму при їх зміст і оптимальні при розведенні.

У акваріумному рибництві щоб уникнути захворювання риб відхилення температури води від оптимальної не повинні перевищувати 2-3 °. Підтримувати постійну температуру круглий рік досить важко. Для цього використовують різного роду обігрівачі та лампи розжарювання.

Досить часто акваріуми встановлюють на підвіконнях або поруч з вікнами, що дуже небажано. Влітку на сонячній стороні вода в акваріумі перегрівається, а вночі температура її знижується до 12-15 °. Такі стрибки дуже шкідливо впливають на організм риби. Взимку температура води в такому акваріумі різко змінюється в залежності від температури повітря і напрямку вітру на вулиці. Переохолодження приводить до простудних захворювань. При зниженій температурі води всі життєві процеси в організмі риб сповільнюються, вони припиняють активно харчуватися, стають малорухомими, захисні функції організму різко знижуються, в результаті чого риби стають більш чутливими до різного роду захворювань.

При вмісті у воді зі зниженою температурою риби погано ростуть і розвиваються, особливо молодь, органи розмноження і продукують зрілі статеві клітини і риби втрачають здатність до розмноження. Якщо від них і отримують потомство, то мальки часто гинуть. При вирощуванні в умовах підвищеної температури риби рано досягають статевої зрілості, потомство від них виходить занадто слабким і майже нездатним до розмноження.

У природі прикладом зимової сплячки, або стану анабіозу, служать золотий і срібний карасі, лин, короп, які з настанням осінніх холодів припиняють харчуватися до весни, коли вода прогріється достатньо.

Характерні ознаки застуди при утриманні риб при низькій температурі такі: загальна слабкість, що виявляється малою рухливістю риб; стиск плавців; збліднення забарвлення тіла; відмова від корму. Риби тримаються близько підігравача або у верхніх шарах води. Перебуваючи на одному місці або повільно просуваючись вперед, роблять коливальні рухи всім тілом. Часто окремі ділянки або все тіло покривається сірувато-білим нальотом ("дерматомікоз"). При значному підвищенні температури води риби знаходяться у верхніх шарах, жадібно заковтуючи атмосферне повітря. Це пояснюється зниженням вмісту розчинної у воді кисню, необхідного для дихання.

Особливо небезпечно пересаджувати риб з холодної води в теплу і навпаки: у першому випадку риби починають безладно кидатися по акваріуму і нерідко вистрибують з нього, у другому - у риб настає шоковий стан. Вони повільно плавають на боці або нерухомо лежать на дні акваріума. Рухи зябрових кришок сповільнюються або припиняються зовсім. Дуже часто шоковий стан закінчується загибеллю риб.

При транспортуванні риб та пересадці їх з одного акваріума в іншій необхідно виміряти температуру води в обох судинах.Якщо різниця температур більше 2-3 °, необхідно температуру води в посудині, звідки пересаджують риб, довести до температури води акваріума, в який поміщають риб. Для цього риб поміщають у невелику банку з водою з транспортуємої посудини і опускають її в акваріум так, щоб вона плавала. Коли температура води в банці і акваріумі зрівняється, риб пересаджують в акваріум.

Неприпустимо утримувати разом холодноводні і тепловодних риб. Для постійного спостереження за температурним режимом необхідно в кожному акваріумі мати термометр.  Кращі термометри - ртутні.

Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Форма входу
Друзі сайту

Moscow club
Пошук
Наше опитування
Оцените мой сайт
Всього відповідей: 27
Міні-чат
Архів записів
Статистика
Copyright MyCorp © 2024 | Сайт управляється системою uCoz