Четвер, 25.04.2024, 10:18
Вітаю Вас Гість

АКВАРІУМ

Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Технічне устаткування акваріума

"ТЕХНІЧНЕ УСТАТКУВАННЯ АКВАРІУМА"

Освітлення
Краще, коли акваріум вже укомплектований світильником. В крайньому випадку, можна використовувати настільну люмінесцентну лампу. Не дивлячись на малі розміри, світильники з галогеновими лампами дають яскраве світло і сильно нагріваються, що може привести до перегріву води в маленькому акваріумі, особливо при високій температурі в приміщенні. З тієї ж самої причини, якщо акваріумний світильник має патрон для лампи розжарювання, краще вкрутити в нього енергозберігаючу люмінесцентну лампу. При цьому ви краще освітите акваріум і заощадите електроенергію. Лампи необхідно вибирати з тепло-білим світом. Недавно у продажі з'явилися спеціальні акваріумні лампи, призначені для вкручування в патрон, - стандартний або міньон. Залежно від рекомендацій виробника люмінесцентні лампи треба замінювати раз в півроку або рік. Річ у тому, що з часом світловіддача ламп сильно падає, а енергоспоживання залишається тим самим.
Тривалість світлового дня повинна бути 8-12 годин, не більше. Інакше в акваріумі розростатимуться небажані водорослі, від яких буде важко позбутися. Краще всього для правильної підтримки світлового дня придбати реле часу. Їхня вартість не є великою, зате дуже допомагають господареві акваріума (проте у власному акваріумі я його не використовую). Електромеханічні реле часу при вимкненні електрики в будинку починають працювати неправильно. Від цього застраховані цифрові реле, що мають резервну батарею.
Для маленьких акваріумів випускаються мініатюрні люмінесцентні світильники. Деякі фірми комплектують свої маленькі акваріуми світильником, фільтром і нагрівачем.
Подача кисню (компресор)
У воді акваріума міститься не так вже і багато розчиненого кисню. Причому, чим вище температура і більше в акваріум посаджено риб, тим його кількість менша. В результаті, рано чи пізно риби використовують значну його частину і починають задихатися. Вони піднімаються до поверхні води і з гучним чавканням захоплюють атмосферне повітря. У акваріумі, засадженому рослинами, вдень вміст кисню підвищується, зате за ніч, коли рослини кисень не синтезують, а, навпаки, поглинають, його вміст катастрофічно падає.
Щоб вирішити цю проблему, необхідно придбати компресор. При його виборі треба враховувати продуктивність (дуже могутній насос просто влаштує у вашому акваріумі бурю), низький рівень шуму (працювати йому доведеться цілу добу, щоб уникнути загибелі риб під ранок).
Зовнішність компресора - показник малозначимий, проте фірма-виробник важлива.Купуйте прилади відомих виробників, не намагайтеся купувати дешеві вироби. Більшість виробників не комплектують свої компресори трубками і розпилювачами, справедливо вважаючи, що акваріуміст сам купить те, що йому більше подобається.
Для з'єднання компресора і розпилювача потрібна трубка. І хоча придбати гумовий шланг зараз важче, ніж пластмасовий, хочу застерегти від пошуку гумової трубки. У її складі можуть бути різні добавки, небезпечні для риб. Крім того, гума недовговічна. Не треба купувати трубки з ПВХ (білого івета, непрозорі) - вони легко перегинаються і швидко стають жорсткими. Кращим вибором буде силіконовий шланг з внутрішнім діаметром 4 мм. але він дорожчий за прозорі пластикові трубки (що також продаються в зоомагазинах), що через деякий час стають жорсткими.
Зараз в зоомагазинах можна придбати розпилювачі найрізноманітніших форм і забарвлень. При їх виборі слід виходити не тільки з їх зовнішнього вигляду, але і з можливості давати дрібні бульбашки (чим вони дрібніші, тим краще їх контакт з водою і, відповідно, насичення води киснем). Дерев'яні розпилювачі для нашої мети не підійдуть, хоча вони і дають струмінь дуже дрібних бульбашок, але вимагають могутнього компресора і, в основному, застосовуються в морських акваріумах. Розпилювачі, виготовлені з каменя-пісковика, дають дрібні бульбашки. Більш крупнокаліберну продукцію дають розпилювачі з пресованої крихти. Їх істотний недолік - в процесі експлуатації вони стають дуже крихкими і розвалюються в руках. Мабуть, оптимальним рішенням для нашої мети будуть розпилювачі, зроблені із особливого пористого пластика. Вони не вимагають могутнього компресора, дають багато дрібних бульбашок і випускаються різної довжини, що дозволяє влаштовувати в акваріумі красиві повітряні завіси.
Щоб регулювати подачу повітря в акваріум, купите крани (краще металеві) або розгалужувач з вентилями. Струмінь повітря повинен бути несильним, не таким щоб піднімав грунт і не виплюскував з акваріума воду.
Компресор треба встанаовлювати вище за рівень води в акваріумі. В іншому випадку, при його зупинці вода може почати виливатися по трубці в компресор, а потім на підлогу. Понизити вірогідність протікань дозволить спеціальний зворотний клапан. Його можна купити в зоомагазині, деякі фірми вбудовують зворотний клапан в розпилювач.
Фільтрація
Фільтри не тільки очищають воду. Простий ерліфтний фільтр покращує умови утримання риб. Фільтри можна розділити на ерліфтні, що працюють від стислого повітря, що подається компресором, і електромотори. У останніх воду прокачує через фільтруючий матеріал електронасос. Для маленьких акваріумів, підходять обидва типи фільтрів. У всіх них достатньо маленька поверхня фільтруючого матеріалу, тому основні функції фільтрів в маленьких акваріумах - очищення води і частково грунту від мулу, перемішування води і насичення води киснем.
Багато фільтрів електромоторів мають додаткову функцію аерації. Якщо надіти на спеціальний патрубок відрізок шланга і підвести його над поверхнею води, насос почне засмоктувати повітря і викидати дрібні його бульбашки разом з очищеною водою. Використовувати цю функцію не рекомендую: мало того, що продуктивність фільтру різко падає, він ще і починає голосно шуміти.
Продуктивність ерліфтних фільтрів залежить від якості розпилювача (чим дрібніше бульбашки, тим вона вища), тривалості його роботи і чистоти фільтруючого матеріалу. Вони більше підходять для акваріумів об'ємом до 20 л.
У фільтрів електромоторів продуктивність залежить від потужності насоса, конструкції корпусу і чистоти фільтруючого матеріалу. Багато виробників забезпечують фільтри електромоторів регулятором продуктивності.
При виборі фільтру електромотора звертайте увагу на паспортну продуктивність (вона повинна бути 150- 260 л/г), розмір фільтруючого матеріалу і фірму-виробника.
По місцю розташування фільтри бувають внутрішніми і зовнішні. Зовнішні, у свою чергу діляться ще на декілька типів. У маленьких акваріумах, як правило, використовують внутрішні фільтри, в кришки деяких акваріумів вбудовані зовнішні фільтри. Також можна використовувати навісні біофільтри.
Найчастіше у фільтрах використовують стакани з поролонової губки. Чим розміри стакана більші, тим краще. У невеликих фільтрах електромоторів застосовують і невеликі пластини поролону. Такі фільтри очищають воду погано.
Нагрівач
Акваріумних мешканців прийнято ділити на холодноводних, що живуть, діапазоні 10-20 С, і тепловодних. що вимагають температури 20-30 С. Нагрівач краще розташувати дещо вище, ніж грунт (не зариваючи в нього), паралельно грунту. Ці рекомендації прийнятні тільки у разі використання герметичних нагрівачів з терморегулятором.

Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Форма входу
Друзі сайту

Moscow club
Пошук
Наше опитування
Оцените мой сайт
Всього відповідей: 27
Міні-чат
Архів записів
Статистика
Copyright MyCorp © 2024 | Сайт управляється системою uCoz