П`ятниця, 29.03.2024, 13:36
Вітаю Вас Гість

АКВАРІУМ

Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Визначення вмісту хлоридів

Визначення вмісту хлоридів

Хлориди можуть бути представлені у звичайній воді набором різних солей (CaCI2, MgCI2, NaCI, KCI, NH4CI та інші). Поширені в природі співвідношення Са + +, Mg + +, Na + - 2:1:1, інші хлориди присутні в незначних кількостях.

При загальному вмісті хлоридів більше 15 міліграмів на літр в акваріумі створюється несприятлива ситуація для багатьох риб.

Для визначення вмісту хлоридів потрібні хімічно чисті реактиви - хромистий калій (натрій) та азотнокислого срібло.

Робочі розчини

Розчин 1: 10%-ний розчин хромистого калію в дистильованій воді.
Розчин 2: 0,1-нормальний розчин азотнокислого срібла в дистильованій воді.

Послідовність аналізу:

в чисту прозору посудину відмірюють 100 мілілітрів води і додають 5 крапель розчину 1. Досліджувана вода забарвлюється в чисто-жовтий колір;
за допомогою бюретки у воду додають по краплі розчин 2;
титрування припиняють після появи стійкого червонувато-рожевого осаду і визначають витрату розчину 2;
визначають вміст хлоридів у воді з розрахунку: 0,1 мілілітрів розчину 2 відповідає 3,55 міліграма хлоридів в 1 літрі води.
При великому вмісті хлоридів кількість досліджуваної води зменшують в 10 разів, і витрата 0,1 мілілітрів розчину 2 буде відповідати 35,5 міліграма хлоридів на літр.

Кілька слів про вміст заліза. «Іржава» вода кидається в очі і без аналізу: вона всюди залишає свої сліди (наприклад, у раковині під струменем з водопровідного крана). Така вода однозначно непідходить для переважної більшості риб. Якщо не використовувати іонообмінні смоли, вміст заліза можна значно зменшити, пропускаючи воду під напором через колонку, наповнену дрібним гравієм.

Залізо осідає на поверхні камінчиків. По мірі «іржавіння» гравій замінюють. Можлива промивка його розчинами кислот, що утворюють з залізом розчинні солі (наприклад, розчином соляної кислоти). Спосіб не дає повного очищення води від заліза, але дозволяє довести до стану, коли вона може бути застосована в загальному акваріумі.

Враховуючи той факт, що складанням розчинів нерідко займаються любителі, мало знайомі з хімією, наводжу деякі відомості, що стосуються концентрації розчинів:

Процентна концентрація означає відношення ваги до загальної ваги розчину. Так, у 100 грамах 10%-ного розчину якої-небудь речовини міститься 10 грамів цієї речовини і 90 грамів води.

Молярная концентрація - число грам-молекул (молей) речовини в 1 літрі розчину. Одномолярний (або просто молярний) розчин містить в 1 літрі 1 грам-молекулу розчиненого речовини.

1 грам-молекула речовини чисельно дорівнює його молекулярного вагою в грамах. Так, кухонна сіль (NaCI) має Молекулярну вагу 58,5 і відповідно її грам-молекула важить 58,5 грам; така кількість солі міститься в її молярном розчині.

Нормальна концентрація виражається числом грам-еквівалентів речовини в 1 літрі розчину. Позначення 1 н., 0,5 н., 0,1 н. і т. д. відповідають нормальному, 0,5-нормальному, 0,1-нормальному і т. д. розчинів. грам-еквівалент кислоти дорівнює її молекулярного вагою, ділене на основний (тобто на число атомів водню в молекулі кислоти, здатних заміщається металом). Для одноосновної кислоти (наприклад HCI) нормальний розчину дорівнює його молярності.
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Форма входу
Друзі сайту

Moscow club
Пошук
Наше опитування
Якого обєму у Вас акваріум
Всього відповідей: 154
Міні-чат
Архів записів
Статистика
Copyright MyCorp © 2024 | Сайт управляється системою uCoz