Середа, 24.04.2024, 17:09
Вітаю Вас Гість

АКВАРІУМ

Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Вплив на риб несприятливі умови зовнішнього середовища

ВПЛИВ НА РИБ
несприятливих умов зовнішнього середовища

Найбільш важливим і складним в акваріумному рибництві є створення оптимальних умов для життя всіх водних організмів, що містяться в акваріумі. Оптимальні умови зовнішнього середовища складаються з багатьох чинників: газового та сольового складу води; її температури; кількості та видового складу рослин; освітлення; кількості, якості і виду корму, що дається рибам; числа риб і т. д.

В акваріумі постійно відбуваються взаємопов'язані біологічні та хімічні процеси, в результаті яких одні тварини і рослинні організми народжуються, інші гинуть.  Крім риб, рослин, молюсків і живого корму, що дається рибам, в акваріумі живуть, розмножуються і гинуть мільярди мікроскопічних організмів, побачити які можна, лише озброївшись лупою або мікроскопом. Це - різні бактерії, віруси, інфузорії, амеби, коловертки, парамеціі, стило-хініі та ін

Рослини, як і все живе, в процесі життєдіяльності поглинають кисень, а виділяють вуглекислий газ. Разом з тим на світлі в результаті фотосинтезу вони виробляють кисень, а в темряві виділення його припиняється, тому в цей час у воді накопичується вуглекислий газ.Відмерлі листя, стебла і коріння рослин під дією біологічних і хімічних процесів засвоюються самими ж рослинами, а також молюсками, інфузорій та іншими мікроорганізмами. Деякі види риб також поїдають рослини.

Рослини необхідні рибам в період ікрометання, тому що одні види нерестяться в їх мелколистная заростях, інші відкладають ікру на великих листках. Серед рослин риби ховаються від своїх агресивних родичів, самки - від надмірно активних самців, мальки рятуються від дорослих риб, щоб вони не з'їли їх. Крім того, рослини мають величезне естетичне значення для оформлення акваріума.

Величезна маса бактерій, що живуть в товщі води і грунті, також дуже впливає на зовнішнє середовище, переробляючи продукти розпаду і життєдіяльності рослин, залишки корму, екскременти (випорожнення) риб, а інфузорії, у свою чергу, харчуються бактеріями. Інфузорій поїдають коловертки, амеби, циклопи, дафнії і личинки ікромечущіх риб. Молюски харчуються залишками корму, відмерлими рослинами, а також поїдають інші продукти тваринного і рослинного походження.

Температурний режим в акваріумі, газовий і сольовий склад води також мають величезне значення у створенні оптимальних умов утримання риб.

Отже, в акваріумі всі живі організми тісно пов'язані один з одним і кожен з них в якійсь мірі залежить від іншого.  Тільки тоді, коли у водоймі кількісне співвідношення перерахованих організмів, їх життєва взаємозв'язок, а також сольовий, газовий і температурний режими будуть правильними, наступає так зване біологічну рівновагу, яке необхідно підтримувати постійно. При біологічній рівновазі вода в акваріумі залишається завжди прозорою, рослини добре ростуть, риби прекрасно себе почувають, щедро розкриваючи перед нами все розмаїття свого забарвлення. Характерними ознаками усталеної біологічної рівноваги є наявність мшанок на склі акваріума і листках рослин.

Якщо акваріумісту вдається зберігати таку рівновагу протягом багатьох місяців або декількох років, причому вода в акваріумі стає жовтуватого або злегка бурого кольору, то можна вважати, що успіх у його захоплюючому занятті наполовину забезпечений.

Н. Ф. Золотіцкій і А. А. Набатов - основоположники вітчизняної акваріумістики - таку воду назвали старою. Її, а також трохи грунту з "старого" акваріума додають в новий, щоб швидше настала біологічна рівновага.

Під час створення оптимальних умов зовнішнього середовища для всіх мешканців акваріума порівняно рідко доводиться стикатися з хворобами риб та їх загибеллю.

Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Форма входу
Друзі сайту

Moscow club
Пошук
Наше опитування
Якого обєму у Вас акваріум
Всього відповідей: 154
Міні-чат
Архів записів
Статистика
Copyright MyCorp © 2024 | Сайт управляється системою uCoz