П`ятниця, 26.04.2024, 05:49
Вітаю Вас Гість

АКВАРІУМ

Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Захворювання риб при порушенні pH води

Захворювання риб при порушенні pH води



У риб через кілька годин перебування в кислому воді (рН 3-5) спостерігається збуджений стан, що переходить потім у пригнічений. Скорочується частота серцевих ударів і дихальних рухів зябрових кришок: риби беруть бічне положення або плавають вгору черевцем, на зябрових пелюстках і шкіряному покриві інтенсивно утворюється згорнулася слиз, чим пояснюється більш бліда забарвлення всього тіла або появу білих плям на окремих його ділянках. Слизоутворення на зябрових пелюстках гальмує процес дихання, так як на них накопичується велика кількість механічних забруднювачів води, піднятих з дна акваріума. У результаті в організмі накопичується велика кількість вуглекислоти, що надає токсичну дію і викликає асфіксію. Тіло загиблих риб згорнуто кільцем, зяброві пелюстки та кришки щільно стислі, ротовий отвір закрито.

Лужне середовище (рН вище 9) викликає неспокійний стан риб, що виражається в порушенні координації рухів, судомних явища, прискореному диханні. Риби метушаться і нерідко вистрибують з акваріума. Клітини шкірного покриву набухають і виділяють прозору, несвертивающуюся на відміну від слизу при захворюванні риб, що знаходяться в кислому воді, слиз. Зяброві пелюстки також виділяють велику кількість слизу. Нерідко у риб спостерігається помутніння рогівки ока, і вони сліпнуть. Плавники віялоподібно розправлені.

У густо заселених рослинністю акваріумах з інтенсивним освітленням рН різко підвищується (до 9-12). У цьому випадку дуже швидко настає загибель риб в результаті асфіксії. Зрушення водневих іонів у лужну сторону може бути викликаний накопиченням аміаку за рахунок підвищеного вмісту в акваріумах органічних речовин.

Особливо небезпечно пересаджувати риб з дуже слабокислою або нейтральної води в лужну і навпаки.

Видужання риб після створення оптимального гідрохімічного режиму досить тривалий - 15-45 днів.

Для попередження захворювання риб та їх загибелі від низького або високого рН акваріуміст повинен знати, який рН води необхідний для розводяться їм риб, і повинен вміти визначати його. Для акваріумістів найбільш прийнятним методом кількісного визначення концентрації водневих іонів є колориметричні, заснований на властивості органічних барвників, які називають індикаторами, змінювати своє забарвлення в залежності від концентрації водневих іонів. Певні труднощі представляє приготування стандартної кольорової шкали і універсального індикатора.

Визначення рН води можна проводити в шкільних кабінетах хімії та біології, а також вдома, придбавши необхідні для цього скляний посуд і хімічні реактиви.

Існують електрометричні і фотоколориметричним методи визначення рН води, але вони вимагають спеціальної апаратури і можуть бути проведені тільки в лабораторних умовах.

Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Форма входу
Друзі сайту

Moscow club
Пошук
Наше опитування
Якого обєму у Вас акваріум
Всього відповідей: 154
Міні-чат
Архів записів
Статистика
Copyright MyCorp © 2024 | Сайт управляється системою uCoz