Субота, 20.04.2024, 04:30
Вітаю Вас Гість

АКВАРІУМ

Головна | Реєстрація | Вхід | RSS

Корм і годування


Годування живим кормом
Дафнія (Daphnia) — рід невеликих планктонних ракоподібних розмірами від 0,2 до 5 мм. Члени роду є одними з найменших водних ракоподібних, та входять до групи морськихза притаманний ним характер руху. Вони мешкають у різноманітних середовищах від кислих болот до прісноводних озер, ставків та річок.


Багато акваріумістів-любителів годують зимою своїх рибок сушеними дафніямі. Тим часом цих рачків неважко розводити в домашніх умовах. Для цього потрібна емальована або пластмасова посудина. Її наполовину заливають водою і кладуть жменю напівгнилого сіна або опалого листя на такій стадії розкладання, коли вони вже не плавають у воді, а опускаються на дно. На цій масі розвиватимуться бактерії, які підуть в їжу рачкам. Для додаткового живлення у воду треба додати шматочок (величиною з лісовий горіх) кормових або пекарних дріжджів, 15 г на 1 м3 води, і рівномірно розбовтати їх. Дріжджі додають кожні два тижні у міру того, як вода стає прозорою. Можна посадити у ванну пару равликів, вони виконуватимуть роль санітарів.
У ванну пускають виловлених в стоячому водоймищі дафній, приблизно 50 рачків на сто літрів води. Якщо поверхня води покривається цвіллю або масляно поблискуючою плівкою, треба хоч би частково змінити воду або поставити не дуже сильний аератор. Така установка прогодує близько сотні рибок середнього розміру.
Якщо потрібно менше корму, рекомендують узяти невеликі акваріуми по 12-15 літрів. У один з них у вересні-жовтні садять декілька рослин елодї і пускають небагато дафній. До середини січня посудину не чіпають, потім ставлять в тепле і світле місце і злегка підгодовують рачків дріжджами. Коли дафнії сильно розмножаться, частина їх переносять в інший акваріум, засаджений елодєю, а рачками, що залишилися, починають годувати рибок. Кожні два-трі місяця можна буде отримувати нову культуру дафній. Дві такі плантації з їх “сезонозміною” вистачить на півроку. Розводити дафній можна і в п'ятилітрових банках.
Температуру води треба підтримувати на рівні 20-25°С. Колір води повинен бути зеленуватим (від мікроскопічних водоростей, що розклалися, якими харчуються дафнії) або коричневим. Інтенсивніший коричневий колір - показник несприятливих умов, підгодівлю дріжджами тимчасово слід припинити. Зазвичай через день вода знову набуває нормального кольору. Раз або два в тиждень треба додавати аміачну селітру з розрахунку один грам на сто літрів води. Добре додавати і воду, в якій мили м'ясо, - це сприяє розвитку мікроорганізмів.




Циклоп (Cyclops) — поширений рід дрібних прісноводних щелепоногих, що складається з біля 100 видів. Назва Cyclops походить від цикопів у грецькій міфології що, як і представники роду, мали одне велике око, червоне або чорне у випадку цих тварин. Розмір особин від ½ до 5 мм, їхнє тіло поділене на дві секції. Овальна передня секція включає голову та перші п'ять черевних сегментів. Задня секція значно вузкіша та складається з шостого черевного сегмента та ще чотирьох сегментів позаду нього, позаду яких знаходяться хвостові відростки. Хоча це важко розглядіти, циклопи також мають п'ять пар ніг. Розташовані спереду перші антени часто використовуються для захоплення самцями самок під час спаровування. Після цього, самка носить яйця у двох невеликих мішках свого тіла. Личинки здатні до вільного плавання та несегментовані.Циклопи поширені у прісноводних водоймах по всьому світу, інколи зустрічаються у солонуватій воді. У найбільшій кількості мешкають у водоймах із стоячою та повільно текучою водою, де вони харчуються невеликими частинками рослинного матеріалу, тварин або падаллю. Циклопи здатні виживати тривалі періоди несприятливих умов формуючи шар слизу навколо тіла.


Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Форма входу
Друзі сайту

Moscow club
Пошук
Наше опитування
Якого обєму у Вас акваріум
Всього відповідей: 154
Міні-чат
Архів записів
Статистика
Copyright MyCorp © 2024 | Сайт управляється системою uCoz